×

نکاتی درمورد پروپوزال

گروه تحقیقاتی نخبگان برتر:

نکاتی درمورد پروپوزال

نوشتن پروپوزال

در واقع می توان گفت پروپوزال یک طرح پیشنهادی است برای برآورده کردن یک نیاز مطرح می گردد.در هنگام نگارش پروپوزال باید موقعیت و دانش مخاطب در نظر گرفته شود.در ابتدای پروپوزال می توان یک مقدمه اجرایی به زبان ساده بیان کرد.

تعریف عملیاتی پروپوزال

تعریف عملیاتی پروپوزال عباتند از امتیاز و یا نمره ای که توسط بخش بررسی مطالعات در یک نهاد یا مؤسسه به پروپوزال داده می شود.کیفیت پروپوزال به سه عامل بستگی دارد:۱٫کیفیت پروپوزال.۲٫کیفیت نگارش.۳٫محتوای خوب
با به کار بردن تکنیک های منطبق بر آخرین پیشرفت های علمی می توان محتوای علمی قوی تولید کرد.چکیده از قسمت های مهم پروپوزال محسوب می شود.در مجموع یک پرو پوزال قوی باید با تمامی افرادی که آن را داوری می کنند ارتباط برقرار کند.و مختص یک موضوع خاص و یا افراد خاص نباشد.مطالبی که در پروپوزال عنوان می شود باید دقیق و واضح باشد.

مراحلی که باید برای انجام پروپوزال مناسب انجام دهید عبارتند از:

۱٫در ابتدا باید مخاطبین خود را مشخص نمایید.به عنوان مثال تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای پایان نامه های ارشد و دکتری فرمت مشخصی دارد.اگر فرمت مشخصی مد نظر ندارید می توانید با توجه به نیاز خودتان تعریف نمایید.
۲٫زمان و هزینه زیادی صرف نوشتن پروپوزال رسمی می شود.این پروپوزال توشط یک سازمان بررسی می شود.برای نوشتن پروپوزال باید وقت کافی صرف منید تا به نتیجه مطلوبی برسید.
۳٫تنها مطرح نمودن یک ایده خوب برای نوشتن پروپوزال کافی نیست.برای اینکه یک ایده خوب به پروپوزال مناسب تبدیل شودباید مسیری طی شود.

منبع : گروه تحقیقاتی نخبگان برتر – انجام پایان نامه – انجام مقاله – انجام پروپوزال