×

رساله دکتری اقتصاد

رساله دکتری اقتصاد

رساله دکتری اقتصاد

قبل از اینکه به مباحث مربوط به رساله دکتری اقتصاد بپردازیم اجازه دهید کمی با این رشته آشنا شویم. اقتصاد به معنی علم تخصیص منابع محدود برای نیازهای نامحدود است. بطور کلی بحث در این علم بر سر آن است که نحوه تخصیص بهینه این منابع چگونه باشد.
در یک تعریف کلی‌تر اینگونه می‌توانیم بگوییم که علم اقتصاد مطالعه علمی جنبه‌های گوناگون رفتار اقتصادی انسان است. به این خاطر علم اقتصاد جزو علوم اجتماعی محسوب می‌شود، درست نظیر جامعه‌شناسی، علم سیاست یا روان‌شناسی، علم را معمولا بخش نظام‌یافته‌ (روشمند) شناخت بشری می‌دانند اما تعریف علم بسی فراتر از این است.

مباحث رشته اقتصاد:

قبل از رسیدن به مرحله دکتری و اخذ واحد رساله دکتری اقتصاد، دانشجویان با مباحثی از قبیل تجارت بین‌الملل، مالیه بین‌الملل و اقتصاد پولی آشنامی شوند و توانمندی هایی در زمینه تجزیه و تحلیل مسائل اقتصاد بین‌الملل و مسائل پولی کشور و سازمان‌های اقتصادی بین‌المللی کسب می کنند.
دانشجویان در این رشته توانایی هایی در زمینه برنامه ریزی جهت توسعه و تجارت وسیاستگذاری‌های مربوط به مسائل پولی، مالی و ارزی را به دست می‌آورند.

اقتصاد نظری:

در رشته اقتصاد نظری دانش آموختگان در مقطع دکتری قادر خواهند بود در جهت رشد و توسعه کشور، تامین اشتغال، تثبیت قیمت‌ها، تخصیص مطلوب منابع و سایر مسائل اقتصادی مقطعی اطلاعاتی کسب کنند. به دلیل اینکه این رشته به دلیل تاثیری که در زمینه های مختلف اجتماعی، علمی، تکنولوژی و صنعتی اهمیت خاصی پیدا می کند.

اقتصاد صنعتی:

در اقتصاد صنعتی علاوه بر اینکه با اقتصاد خرد در فعالیت های صنعتی سرو کار دارد به مسائل بخش صنعت هم پرداخته می شود. فارغ التحصیلان در رشته اقتصاد صنعتی می توانند در وزارت صنایع و معادن، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مشغول به کار شوند.

اقتصاد کشاورزی:

در اقتصاد کشاورزی به دلیل برخورداری از رشد مستمر و پایدار و درونزای اقتصادی و نقش حیاتی در ایجاد عدالت اجتماعی، تأمین امنیت غذایی و توسعه اشتغال در جامعه دارای اهمیت می باشد. فارغ التحصیل در رشته اقتصاد کشاورزی در مؤسسات و شرکتهای خصوصی و دولتی به‌عنوان کارشناس اقتصادی و در وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و وزارت دارایی، گمرک، ‌سازمان صنایع، بانک کشاورزی و …

 

دروس مشترک در همه شاخه های علوم اقتصادی عبارتند از:

زبان خارجه تخصصی، اصول سازمانی و مدیریت، حقوق تجارت، مبانی جامعه شناسی، ریاضیات، آمار، روش تحقیق، اصول حسابداری، جغرافیای اقتصادی ایران، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، پول و بانکداری، مبانی فقهی اقتصاد صدر اسلام، نظام های اقتصادی، تجارت بین الملل، اقتصاد توسعه، اقتصاد ایران

 

خدمات گروه تحقیقاتی نخبگان برتر برای رساله دکتری اقتصاد:

– پیشنهاد موضوعات جدید به همراه مقاله بیس
– آموزش و مشاوره جهت نگارش و انجام پروپوزال ارشد و دکتری اقتصاد
– آموزش و مشاوره جهت انجام کلیه فصول رساله دکتری اقتصاد با عقد قرارداد رسمی
– تبدیل رساله به کتاب در رشته اقتصاد با کیفیت مناسب و با چاپ دیجیتال
– انجام کلیه اصلاحات اساتید راهنما و مشاور رساله دکتری اقتصاد
– انجام فصل چهارم رساله دکتری اقتصاد
– چاپ کتاب از رساله کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد با اخذ مجوز از وزارت ارشاد اسلامی
– تهیه و تنظیم پاورپوینت جلسه دفاع برای رساله ارشد اقتصاد
– استخراج مقاله از رساله دکتری اقتصاد، برای مجلات علمی پژوهشی کنفرانسی، ISI، ISC،SCOUPUS
– حمایت و پشتیبانی از دانشجو تا مرحله دفاع برای رساله دکتری اقتصاد
– آموزش و مشاوره جهت نگارش مقالات علمی پژوهشی و ISI,ISC در رشته اقتصاد
اکسپت تضمینی مقالات در رشته اقتصاد از مجلات ISI و ISC
– برگزاری جلسات آموزشی حضوری برای رساله دکتری اقتصاد

منبع : گروه تحقیقاتی نخبگان برترانجام پایان نامه – انجام مقاله – انجام پروپوزال

 

تعداد دیدگاه های درج شده (16) مورد

مهدی زمانی

سلام
من دانشجوی مقطع دکترای رشته اقتصاد گرایش توسعه هستم. دنبال موضوع مناسبی برای رساله می گردم و علاقمندی من در محورهای فقر و توزیع درآمد، اقتصاد رفتاری و رفاه و تامین اجتماعی است.
ممنون میشم اگر بتونم از راهنمایی شما بهره مند بشم.

پاسخ
ایرج سلیمانزاده

باسلام و عرض ادب
عنوان پایاننامه ام، بررسی تاثیر تکانه درامدهای نفتی بر متغیر های کلان اقتصادی ایران در قالب مدل تعادل عمومی تصادفی پویا می باشد. می خواستم در خصوص برآورد پارامتری الگو و شیبه سازی با برنامه داینار تحت نرم افزار متلب (فصل چهار ) کمک ام کنید.

پاسخ
زهرا عقیلی

با سلام واحترام درخواست موضوع پایان نامه جهت دکترای اقتصاد گرایش تجارت بین الملل بامقاله بیس داشتم ،طوری که آمار اطلاعاتش موجود باشه من کارمند بانک هستم و علاقمند به بحث هزینه فرصت هستم خواستار موضوعی هستم که بشه باهاش فرصت مطالعاتی گرفت،با تشکر و تجدید احترام.

پاسخ
ولی غلام زاده

با سلام میخوام برام موضوع رساله اقتصاد گرایش توسعه با مقاله بیس پیشنهاد بدین اولویت مضوعات مرتبط با بحث مالیات با تشکر

پاسخ

  با سلام
  تعیین موضوع رساله دکتری اقتصاد با مشخص نمودن زمینه ها و رویکرد های مد نظر قابل انجام است.
  سپاس

  پاسخ
  مدیریت
عارفی

با سلام دانشجوی دکتری اقتصادگرایش توسعه هستم.یه مقاله بیس درموردعوامل فرهنگی اجتماعی موثربرفقرمیخواستم.

پاسخ

  با سلام
  برای دریافت مقاله بیس رایگان به پشتیبانی پیام ارسال فرمایید

  پاسخ
  مدیریت
سکینه طریقی

سلام من می خوام بدونم مدل تعادل عمومی با نرم افزار گمز رو اشنا هستید

پاسخ
سکینه طریقی

سلام آیا شما می تونید فصل ،۴ رساله مدل تعادل عمومی قابل محاسبه با نرم افزار گمز رو حین انجام و اجرا با آموزش گمز همراه باشه اگه بله .هزینه اش چقدره؟

پاسخ
eizoo

با سلام
من دانشجوی دکترای اقتصاد پولی و کارمند بانک هستم و دنبال موضوعی با تجزیه و تحلیل صورت های مالی بانک ها ، ارتباط مباحث پولی با بازار سرمایه ، یا موضوعات اینچنینی باشه هستم. با توجه به اینکه وقت زیادی ندارم برای مراحل بعدی هم به کمک دوستان نیاز دارم. واسه همین موضوعاتی باشه که بشه کار کرد و زیاد به مشکل برنخورم

پاسخ

  با سلام
  پس از ثبت نام قطعی برای تعیین موضوع اقدام خواهد شد. لطفا با کارشناسان در تماس باشید. سپاس

  پاسخ
  مدیریت
حامد کریمی

سلام
بدنبال موضوع جدید برای رساله دکتری رشته اقتصاد اسلامی هستم همراه با مقالات بیس
تشکر

پاسخ